W dzisiejszych czasach zrównoważony rozwój oraz ekologia stają się coraz bardziej istotne. Zdanie użytkownika ma coraz mniejsze znaczenie i samochody hybrydowe automatycznie dobierają sobie system pracy, przez co pojawił się bardzo poważny problem wzrostu zawartości paliwa w oleju silnikowym. Niestety ostatnimi czasy tylko po samych wynikach badań możemy domniemywać z 99% pewnością, że samochód jest hybrydowy. Świadczy o tym zawsze duża ilość paliwa w oleju co wynika głównie z bardzo częstych uruchomień silnika spalinowego.

Zdjęcie 1. Podział pracy układu hybrydowego w cyklu miejskim

Silnik taki nie dość, że jeszcze rzadziej pracuje w swoich optymalnych warunkach pracy niż standardowy układ spalinowy to dodatkowo zmieszany dużo mocniej z paliwem jeszcze bardziej obciąża układ zdecydowanie skracając jego bezawaryjną pracę.

Po pierwsze, nadmierna ilość paliwa w oleju obniża lepkość oleju silnikowego. Lepkość odgrywa kluczową rolę w smarowaniu silnika, chroniąc go przed zużyciem i utratą wydajności. Zbyt rzadki olej może prowadzić do nadmiernego tarcia i szybszego zużywania się elementów silnika.

Zdjęcie 2. Wyniki badań oleju silnikowego Toyota Corolla rocznik 2023 po przejechaniu 500km od zakupu.

Po drugie, obecność nadmiaru paliwa może wpływać na właściwości termiczne oleju. Wysoka zawartość paliwa może spowodować, że olej stanie się mniej skuteczny w odprowadzaniu ciepła z silnika. To z kolei może prowadzić do przegrzewania się silnika i uszkodzeń termicznych.

Zdjęcie 3. Cylinder po wydłużonej pracy silnika na oleju o zbyt wysokiej zawartości paliwa

Po trzecie, spadek temperatury zapłonu, który jest konsekwencją zwiększonej ilości paliwa w oleju, może prowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji jak mikro wybuchy na wysokości pierścieni.

Mając na uwadze jaki to problem, uruchomiliśmy specjalny pakiet badań przeznaczony przede wszystkim do sprawdzenia ilości paliwa w oleju silnikowym. Zachęcamy do kontroli i rozmów ze swoimi serwisami po otrzymaniu niepokojących wyników badań tym bardziej, jeżeli pojazd jest cały czas na gwarancji.

Szczegóły oferty: https://badania-olejow.pl/sklep-online/olej-silnikowy-zawartosc-paliwaon-w-oleju/