Strona główna/Sklep online/Olej silnikowy – zawartość paliwa w oleju

Olej silnikowy – zawartość paliwa w oleju

150,00  netto + VAT

Jak zamawiać:

  1. Wybierz interesujący Cię pakiet plus ewentualne badania dodatkowe, czy zawsze przydatny olej wzorcowy.

  2. Po opłaceniu zamówienia wraz z rachunkiem/fakturą do płatności, otrzymasz etykietę/y do uzupełnienia i przyklejenia taśmą/gumką itp. na Twoją/Twoje próbki.

  3. Przygotuj ok. 200 ml próbki oleju w plastikowej butelce i wyślij do nas na adres firmy. Może to być mała butelka po wodzie źródlanej, dobrze osuszona i na wszelki wypadek przepłukana badanym olejem.

  4. Po ok. 7 dniach roboczych od daty dostarczenia próbki wyślemy gotowe sprawozdanie na podany w zamówieniu adres e-mail.

  5. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości nasz dział techniczny jest do dyspozycji i spieszy z wyjaśnieniami i pomocą.

Opis

Ze względu na bardzo wysoką cenę badania chromatograficznego – które potrafi dość precyzyjnie odpowiedzieć na pytanie o procentową ilość paliwa w oleju silnikowym – wybraliśmy dostępne cenowo badania które w zupełności wystarczającą dokładnością odpowiedzą na pytanie czy olej silnikowy jest zbyt rozcieńczony paliwem.

Idealnie kiedy mamy do dyspozycji próbkę wzorcową – wtedy możemy wykonać badanie porównawcze i przedstawić dokładniejsze wyniki. Minimalnie musimy znać przynajmniej pełną nazwę handlową oleju z silnika.

Badania w pakiecie:

Lepkość w 40°C

ASTM D7042

Lepkość w 100°C

ASTM D7042

Wskaźnik lepkości

ASTM D2270

Spektroskopia FT-IR

ASTM E2412

Temperatura zapłonu

ASTM D93

Tytuł

Przejdź do góry