Strona główna/Sklep online/Olej silnikowy – pakiet podstawowy

Olej silnikowy – pakiet podstawowy

350,00  netto + VAT

Jak zamawiać:

  1. Wybierz interesujący Cię pakiet plus ewentualne badania dodatkowe, czy zawsze przydatny olej wzorcowy.

  2. Po opłaceniu zamówienia wraz z rachunkiem/fakturą do płatności, otrzymasz etykietę/y do uzupełnienia i przyklejenia taśmą/gumką itp. na Twoją/Twoje próbki.

  3. Przygotuj ok. 200 ml próbki oleju w plastikowej butelce i wyślij do nas na adres firmy. Może to być mała butelka po wodzie źródlanej, dobrze osuszona i na wszelki wypadek przepłukana badanym olejem.

  4. Po ok. 7 dniach roboczych od daty dostarczenia próbki wyślemy gotowe sprawozdanie na podany w zamówieniu adres e-mail.

  5. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości nasz dział techniczny jest do dyspozycji i spieszy z wyjaśnieniami i pomocą.

Opis

 *) Dzięki próbce świeżej, z beczki, oleju używanego w układzie jesteśmy w stanie dokładnie określić zużycie oleju i znaleźć nawet małe zanieczyszczenia organiczne i nieorganiczne. Badanie próbki świeżej do badań porównawczych jest bezpłatne pod warunkiem podania pełnej nazwy handlowej.

Badanie oleju silnikowego pomoże w utrzymaniu jego stanu w jak najlepszej formie przez jak najdłuższy czas. Jego analiza pozwoli na ustalenie okresów między wymianami. Dzięki temu nie trzeba ograniczać się do orientacyjnych okresów wymian, sugerowanych przez producenta. Stanowią one bowiem jedynie orientacyjny czas.

Na realne zużycie wpływa wiele czynników, takich jak np. styl jazdy, stan techniczny pojazdu i nie tylko. Należy pamiętać bowiem, że zbyt długie użytkowanie oleju już zużytego powoduje przyspieszone zużycie i ostatecznie wcześniejszą awarię jednostki napędowej, co może nieść za sobą bardzo wysokie koszty.

Ponadto badanie oleju silnikowego pozwoli też na wczesne wykrycie nawet małych nieszczelności w silniku, co w efekcie pozwoli na wczesne zdiagnozowanie usterki i pomoże unikną późniejszych, kosztownych napraw. Pomocne tutaj może być przeprowadzenie badania, które stanowi najprostszą i najszybszą diagnostykę silnika dostępną dla właściciela pojazdu. W tym celu zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Badania w pakiecie:

Lepkość w 40°C

ASTM D7042

Lepkość w 100°C

ASTM D7042

Wskaźnik lepkości

ASTM D2270

Zawartość wody

ASTM D6304D

Całkowita liczba zasadowa

ASTM D4739

Spektroskopia FT-IR

ASTM E2412

Zanieczyszczenia nieorganiczne

ASTM D5185

Tytuł

Przejdź do góry