Strona główna/Sklep online/Olej napędowy Pakiet zimowy

Olej napędowy Pakiet zimowy

550,00  netto + VAT

Jak zamawiać:

  1. Wybierz interesujący Cię pakiet plus ewentualne badania dodatkowe

  2. Po opłaceniu zamówienia wraz z rachunkiem/fakturą do płatności, otrzymasz etykietę/y do uzupełnienia i przyklejenia taśmą/gumką itp. na Twoją/Twoje próbki.

  3. Przygotuj ok. 1l próbki paliwa w plastikowej butelce i wyślij do nas na adres firmy. Może to być butelka po wodzie źródlanej, dobrze osuszona i na wszelki wypadek przepłukana badanym paliwem. Możesz również zamówić odpowiednie butelki u nas w sklepie.

  4. Po ok. 7 dniach roboczych od daty dostarczenia próbki wyślemy gotowe sprawozdanie na podany w zamówieniu adres e-mail.

  5. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości nasz dział techniczny jest do dyspozycji i spieszy z wyjaśnieniami i pomocą.

Opis

Badanie próbki oleju napędowego pozwala na dokonanie oceny właściwości fizyko-chemicznych paliwa oraz jego zgodność z normą PN-EN 590. Kontrolowanie jakość wykorzystywanego paliwa jest konieczną kwestią w różnych firmach, w których działalność wpisany jest transport towarów np. producentów, dystrybutorów lub firm spedycyjnych. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ niskiej jakości olej napędowy mógłby negatywnie wpłynąć na pracę silnika, nawet doprowadzając do jego awarii. Właśnie dlatego analiza paliw są szczególnie istotna.

W trakcie analizy sprawdzany jest jego skład chemiczny, gęstość, zawartość wody, liczba cetanowa, temperatura zapłonu czy zawartość znaczników akcyzowych. Nasze badania mogą być wykorzystywane podczas rutynowego testu jakości dostaw, jak i sprawdzania możliwych przyczyn awarii. Cały proces przebiega szybko, a klient otrzymuje wyniki po około 5 dniach roboczych. Korzystając z naszych usług można mieć pewność, że olej napędowy jest bezpieczny dla urządzenia oraz zgodny ze wszystkimi niezbędnymi normami.

Pakiet zimowy zawiera dodatkowo badanie temperatury mętnienia i blokady zimnego filtra(CFPP)

Badania w pakiecie:

Spektroskopia FT-IR

ASTM D5186, ASTM D613, ASTM D7806

Zawartość siarki

ASTM D4294

Zawartość wody

ASTM D6304

Liczba cetanowa

ASTM D613

Indeks cetanowy

ASTM D976

Dodatki cetanowe EHN

ASTM D976

Dodatki cetanowe IPN

ASTM D976

Wielopierścienoiwe węglowodory aromatyczne (WWA)

ASTM D5186

FAME

ASTM D7806

Temperatura zapłonu

ASTM D56

Gęstość w 15°C

ISO 12185

Klasa czystości ISO/NAS

ISO 4406, NAS 1638

Temperatura mętnienia

ASTM D2500

Temp. blokady zimnego filtra

ASTM D6371

Tytuł

Przejdź do góry